Psikolojik Destek


Yaşlanma, çevresel faktörlere uyum sağlayabilme yeteneğinin azalması olarak tanımlanan biyolojik bir süreçtir. Yaşlının öz bakımını yapmak, sağlığını ve güvenliğini kontrol altında tutmak tek başına yeterli değildir. Onlar için örgütlenmiş psikolojik ve sosyal hizmet programları gereklidir.

Suadiye Huzurevleri bünyesinde bulunan uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanı ile konuğumuzun hastalık sürecinde yaşadığı problemleri atlatabilmesi için yanında olmakta, konuk yakınlarına da danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Konuk ve yakınlarının moral düzeylerinin yüksek olması iyileşme sürecini hızlandırarak, ortaya çıkabilecek psikolojik rahatsızlıkların büyümeden önlenmesini sağlayacaktır.

Sobem Huzurevi konuklarının yaşamdan mümkün olduğunca keyif almaları için, gün içerisinde ve özel günlerde (bayram, yılbaşı, yaşlılar haftası, anneler günü, babalar günü, doğum günleri vb.) etkinlikler düzenlenmektedir. Tüm merkezlerimizde fiziksel, sanatsal ve sosyal aktiviteler ile sakinlerimizi aktif bir yaşama yönlendirmekteyiz.

Yaşlılarımızın yaşam isteklerini sürdürmelerini sağlayıcı, yaşam bağlılıklarını arttırıcı, aileleri ile olan ilişkilerin sürdürülmesi ve geliştirilmesine yardımcı, çevresi ile olan ilişkilerini destekleyici mesleki çalışmalar yapılmaktadır.

Bakımevimizde yaşayan yaşlı bireylerin fiziksel, duygusal, sosyal ve entellektüel potansiyellerini en iyi biçimde değerlendirebilmeleri sağlanmaktadır. Yaşlıların birbirleriyle ve kurum çalışanlarıyla ilişkileri, sosyal bağları, ilgileri, faaliyetleri yakından izlenip mümkün olan en iyi niteliğe kavuşturulmaktadır.